Coliber Marek Podobas , ul. Chotomowska 93, 05-110 Jabłonna k/Warszawy
+48 22 782 53 23

Automatyka do bram wjazdowych

Bramy przemysłowe, garażowe, automatyka i serwis bram

brama przesuwnaAutomatyka do bram wjazdowych – W ofercie Coliber automatyka dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów, ceniących doskonałą jakość, nowoczesny design, wygodę i bezpieczeństwo.
Szeroka gama siłowników do bram wjazdowych pozwala nam na optymalne dostosowanie automatyki do różnych wielkości, rodzaju bram jak również do intensywności użytkowania.

Wybór napędu uzależniony jest od ciężaru bramy, jej szerokości, intensywności jej użytkowania oraz od możliwości montażu.

Napęd Robus
Siłownik do bramy przesuwnej to urządzenie sterujące umieszczone w dolnej części bramy od strony posesji.
Ruch bramy odbywa się przez obracanie koła zębatego napędu po listwie zębatej, umieszczonej na profilu jezdnym bramy.
W czasie braku zasilania, każdy napęd można łatwo otworzyć ręcznie poprzez zastosowanie awaryjnego otwarcia za pomocą kluczyka który jest w zestawie.

Jest możliwość również zastosowanie akumulatora który podtrzymuje nam pracę siłownika. W czasie przerw w dostawie energii elektrycznej pozwoli na normalną obsługę napędu poprzez pilota i zaoszczędzi nam czasu na wysiadanie z suchego samochodu podczas deszczu.
Urządzenie może współpracować z linią fotokomórek, które są zabezpieczeniem dla Państwa samochodów, ale głównie dla dzieci.

Brama dwuskrzydłowa z napedem

Siłowniki do bram skrzydłowych to urządzenia sterowane poprzez centralę sterującą, umieszczoną w skrzynce i zamocowaną na słupku ogrodzeniowym oraz dwóch siłownikach przy bramie dwuskrzydłowej bądź jednym przy bramie jednoskrzydłowej montowanych na skrzydłach bramy. Można również zastosować niewidoczne siłowniki montowane w ziemi.
W podstawowy skład zestawu wchodzą:
– dwa siłowniki ( lub jeden do bramy jednoskrzydłowej),
– wodoodpornej centrali sterującej z odbiornikiem radiowym,
– pilotów zdalnego sterowania,
– 2 kompletów fotokomórek,
– lampy sygnalizacyjno-ostrzegawczej.

W przypadku braku zasilania napęd wyposażony jest w awaryjne otwieranie, które pozwoli nam na swobodny wyjazd z posesji nie czekając na przyjazd ekipy serwisowej w celu usunięcia usterki. Urządzenie powinno współpracować z dwoma liniami fotokomórek.

metroSiłowniki podziemne do bram skrzydłowych to najlepsze rozwiązanie wszędzie tam gdzie liczy się estetyka. Dzięki zastosowaniu specjalnej podziemnej obudowy siłownika tego rodzaju napęd może działać w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych nawet w bardzo górzystym terenie.
Stosując takie rozwiązania mamy możliwość zwiększenia kąta otwarcia skrzydła bramy nawet do 180°.

Do każdego zestawu dołączane są piloty do otwierania i zamykania. Różna kolorystyka, design i wielkość jest do wyboru klienta. Można nimi sterować zarówno bramą wjazdową i garażową ale również roletami, markizami i innymi urządzeniami elektrycznymi w domu.
piloty
Piloty z kodem dynamicznie zmiennym oraz niezawodne fotokomórki zapewniają bezpieczeństwo w użytkowaniu.

Udogodnienia w stosowaniu automatyki do bram:

  • Awaryjne ręczne otwieranie bramy w razie braku prądu
  • Możliwość zamontowania akumulatora który zasili silnik w razie braku prądu
  • Automatyczne zamykanie bramy nie powodujące nadmiernego zużycia prądu
  • Funkcja przeciążeniowa zaleta przy napotkaniu na przeszkodę. Siłownik zatrzyma się i zmieni kierunek ruchu
  • Funkcja furtki. Otwiera się tylko jedno skrzydło
  • Funkcja samokontroli. Siłownik sam sprawdza czy fotokomórki są sprawne
  • Bezpieczeństwo dla Twojej rodziny. Dzięki zastosowaniu fotokomórek siłownik sam rozpozna przeszkodę i nie pozwoli na zamykanie bramy
  • Hermetyczna obudowa to praca w najcięższych warunkach pogodowych.

Kupując nasze produkty decydujesz się na jakość, komfort, nowoczesny design oraz bezpieczeństwo użytkowania. Oferujemy opieka gwarancyjna i pogwarancyjna naszych urządzeń. Profesjonalnie przygotowani i wyszkoleni serwisanci szybko reagują na Twoje potrzeby.