Coliber Marek Podobas , ul. Chotomowska 93, 05-110 Jabłonna k/Warszawy
+48 22 782 53 23

Automatyka do bram przemysłowych

Bramy przemysłowe, garażowe, automatyka i serwis bram

Automatyka do bram przemysłowych Coliber

W ofercie Coliber automatyka dostosowana do potrzeb najbardziej wymagających klientów, ceniących doskonałą jakość, nowoczesny design, wygodę i bezpieczeństwo.

Szeroka gama siłowników do bram przemysłowych pozwala na optymalne dostosowanie automatyki do różnych wielkości bram jak również do intensywności użytkowania.
Silniki do bram przemysłowych montowane są bezpośrednio na wale bramy i dostosowane są do pracy intensywnej lub bardzo intensywnej oraz do różnych warunków panujących w danym obiekcie. ( Myjnia , lakiernia, proszkownia, mrożnia, i inne nie typowe pomieszczenia.
Siłowniki spełniają wszystkie wymagania dla bram  napędzanych elektrycznie i dlatego są szczególnie ekonomiczne. Automatyka ta jest w pełni kompatybilna z automatyką i akcesoriami innych producentów. Każda brama przemysłowa może być sterowana poprzez konsolę sterowniczą góra- stop-dół, ale można również doposażyć ją w sterowanie poprzez piloty i wyłączniki kluczykowe natynkowe i podtynkowe.
Brama przemysłowa z siłownikiem na waleNapędy można stosować do pracy intensywnej i wzmożonej, dlatego też z dużym powodzeniem jest stosowana w budownictwie wielorodzinnym do parkingów podziemnych. Stosując do niej odbiorniki uniwersalne różnych producentów możemy zaprogramować nawet do 1000 nadajników  lub czytniki  kart zbliżeniowych. Poprzez zastosowanie techniki połączeń wtykowych  i podłączeniu do sieci prądu zmiennego uzyskujemy bardzo niskie koszty instalacji i późniejszego użytkowania.

Udogodnienia w stosowaniu automatyki do bram przemysłowych:

 • Awaryjne ręczne otwieranie bramy za pomocą łańcucha lub korby w razie braku prądu
 • Możliwość zamontowania akumulatora który zasili silnik w razie braku prądu
 • Automatyczne zamykanie bramy nie powodujące nadmiernego zużycia prądu oraz komfort przy obsłudze
 • Kontrola ustawień do danej bramy oraz kontrola urządzeń pomocniczych
 • Funkcja przeciążeniowa zaleta przy napotkaniu na przeszkodę. Napęd zatrzyma się i zmieni kierunek Ruchu
 • Funkcja samokontroli – siłownik sam sprawdza czy fotokomórki lub listwa bezpieczeństwa jest sprawna
 • Bezpieczeństwo – Dzięki zastosowaniu fotokomórek lub listwy bezpieczeństwa w dolnej uszczelce siłownik sam rozpozna przeszkodę i nie pozwoli na zamykanie bramy
 • Możliwość sterowania radiowego za pomocą pilota, dźwigni lub pętli indukcyjnej
 • Możliwość podłączenia lampy, foto, listwy optycznej i innych urządzeń bezpieczeństwa
 • Elektroniczne lub mechaniczne krańcówki położenia bramy
 • Licznik cykli otwarć bramy
 • Wersja siłownika szybkiego 60Nm, 20-65 obr/min).

Napęd TOM SNaped elektryczny
Kupując produkty w Coliber decydujesz się na jakość, komfort, nowoczesny design oraz bezpieczeństwo użytkowania. Coliber oferuje opiekę serwisową gwarancyjną i pogwarancyjną urządzeń. Profesjonalnie przygotowani i wyszkoleni serwisanci szybko zareagują na Twoje potrzeby.