Coliber Marek Podobas , ul. Chotomowska 93, 05-110 Jabłonna k/Warszawy
+48 22 782 53 23

Bramy przemysłowe segmentowe

Bramy przemysłowe, garażowe, automatyka i serwis bram

Bramy przemysłowe segmentowe

brama przemyslowa segmentowa K2IA_NP_110brama przemyslowa segmentowa K2IPD_NP_110brama przemyslowa segmentowa K2IS_NP_110

Bramy przemysłowe segmentowe stalowe

Bramy przemysłowe segmentowe stalowe dostępne są w ośmiu kolorach standardowych oraz na indywidualne zamówienie klienta w dowolnym kolorze z palety RAL lub we wzorach bram garażowych i dekorach drewna.

 


Brama stalowa przemysłowa posiada ściany sekcji z blach stalowych o grubości 0,5 mm, ocynkowanych ogniowo i powlekanych poliestrem. Wypełnienie sekcji to warstwa pianki poliuretanowej o grubości 40 lub 60 mm.

Taka konstrukcja poszycia bramy jest trwała i zapewnia  bardzo dobrą izolację bramy.
Najnowszą propozycją są bramy stalowe o gładkiej nawierzchni i nietypowym wzorze przetłoczeń tzw. V- profilowanie. Wykonane są w kolorze standardowym srebrnym lub na zamówienie w kolorach z palety RAL.

Bramy przemysłowe segmentowe aluminiowe znacznie lżejsze i o zwiększonej odporności na wilgoć co pozwala na ich wykorzystanie w nietypowych obiektach, takich jak np.: myjnie samochodowe.

Bramy aluminiowe oferujemy także z przeszkleniem z pojedynczą i podwójną szybą z tworzywa sztucznego z możliwością łączenia z panelem pełnym i malowania ram aluminiowych na dowolny kolor z palety RAL. Jest to rozwiązanie pozwalające na różnorodne zastosowanie dając możliwość optymalnego doświetlenia pomieszczeń przy jednoczesnym  zachowaniu walorów estetycznych.

Brama aluminiowa przemysłowa posiada ściany sekcji z anodowanego aluminium o grubości 1,4 mm, aluminiowa rama sekcji wypełniona jest pojedynczym lub podwójnym szkłem akrylowym. Dolna sekcja wypełniona jest dwuścienną ocieploną płytą aluminiową.

Komfort
Bramy przemysłowe segmentowe montowane są bezpośrednio za otworem. W zależności od istniejących warunków zabudowy istnieje możliwość zastosowania różnego rodzaju systemów prowadzeń, między innymi normalnego, niskiego, wysokiego, pionowego i wzdłuż konstrukcji dachu.

Konstrukcja prowadzeń jest stalowa ocynkowana ogniowo, wał posiada ocynkowane sprężyny skrętne dostosowane do pracy z mechanizmem łańcuchowym lub napędem elektrycznym. Cechy te gwarantują wysoką jakość systemów prowadzeń.
Powyższe rozwiązania gwarantują Klientowi pełen komfort w użytkowaniu bramy umożliwiając:

  • parkowanie pojazdu przed obiektem, z możliwością jednoczesnego otwierania/zamykania bramy,
  • pełne wykorzystanie światła wjazdu,
  • wykorzystanie całej powierzchni magazynowej

Każda brama można dodatkowo wyposażyć w drzwi serwisowe, montowane obok lub w płaszczyźnie bramy. Zastosowanie drzwi serwisowych to najlepszy sposób na sprawną komunikację, bez konieczności podnoszenia całej płaszczyzny bramy. Nowością w ofercie jest możliwość zamówienia drzwi z niskim progiem 20mm dla wygodnej komunikacji.

Szeroka oferta typów bram w bogatej gamie kolorystycznej, różnorodność systemów prowadzeń, dodatków oraz napędów pozwala na wykonanie bramy na indywidualne zamówienie klienta i znajdującej zastosowanie w różnorodnych obiektach przemysłowych np.: hale produkcyjne i magazynowe, stacje diagnostyczne, warsztaty samochodowe, myjnie, budynki straży pożarnej itd.

Zabezpieczenia:
zabezpieczenie przeciw zerwaniu linek i sprężyn

   Zabezpieczenie bram przed zerwaniem

 

Bezpieczeństwo
Bramy segmentowe przemysłowe produkowane są z najwyższej jakości materiałów zgodnie z wytycznymi Polskiego Komitetu Normalizacyjnego – PN-EN13241-1.
Symbol CE na bramach oznacza zgodność z dyrektywami Unii Europejskiej i jest potwierdzeniem na to, że produkt spełnia wszelkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników i może być udostępniany na rynkach UE.

Cechy bram przemysłowych segmentowych:
– dzięki szerokiemu zakresowi oferowanych wymiarów, aż do 8 m szerokości, bramy mogą być produkowane „ na wymiar „, czyli na indywidualne zamówienie klienta;
– wzór i wykończenie bramy do wyboru spośród kilku różnych typów bram;
– bogactwo kolorów – dostępnych jest ponad 200 kolorów z palety RAL, umożliwiając dopasowanie bramy do potrzeb użytkownika; istnieje możliwość wykonania bramy we wzorach i dekorach bram garażowych;
– niezawodna automatyka – stosowane renomowane napędy elektryczne z możliwością rozbudowy o dodatkowe funkcje i zabezpieczenia
– gwarancja bezpieczeństwa – poprzez zastosowanie zabezpieczeń: przeciw skutkom pęknięcia sprężyn, czy lin stalowych; fotokomórki stanowiące ochronę przed uderzeniem bramy, liny stalowe o zwiększonym współczynniku bezpieczeństwa, dwa typy zabezpieczeń krawędziowych, mikrowyłącznik zamka w drzwiach serwisowych, sygnalizacja świetlna.

Pamiętaj! Brama przemysłowa jest przeznaczona do ciągłej pracy i żeby jej zapewnić bezawaryjną pracę należy wykonywać okresowe przeglądy z konserwacją.