Coliber Marek Podobas , ul. Chotomowska 93, 05-110 Jabłonna k/Warszawy
+48 22 782 53 23

Bramy rolowane

Bramy przemysłowe, garażowe, automatyka i serwis bram

Oferta bram rolowanych obejmuje bramy stalowe i aluminiowe z ociepleniem lub bez obsługiwane napędem elektrycznym lub systemem sprężynowym. Produkt ten doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, w których konieczne jest optymalne wykorzystanie przestrzeni pod sufitem w sytuacji, kiedy np. występuje niskie nadproże lub kiedy istnieją inne zmontowane wcześniej elementy, ograniczające możliwości montażowe.

Bramy stalowe rolowane  nieocieplane – posiadają jednościenne profile stalowe o wysokości 91 mm, zakończone aretkami z tworzywa sztucznego, które uniemożliwiają rozsuwanie się profili. Wykonywane są w kolorze standardowym  stali ocynkowanej z możliwością lakierowania pancerza, listwy dolnej i prowadnic na kolory z palety RAL.  Bramy mogą być obsługiwane w zależności od potrzeb systemem sprężynowym lub napędem elektrycznym w systemie bocznym.

Bramy stalowe rolowane  ocieplane – posiadają profile stalowe dwuścienne o wysokości 95 mm i grubości 23 mm ocynkowane ogniowo, wypełnione bezfreonowa pianką poliuretanową, zakończone aretkami z tworzywa sztucznego, które uniemożliwia rozsuwanie się profili. Wykonywane są w kolorze standardowym stali ocynkowanej z możliwością obustronnego lakierowania pancerza, prowadnic i listwy dolnej na kolory z palety RAL. Obsługiwane są napędem elektrycznym w systemie bocznym ze sterowaniem za pomocą konsoli góra/ stop/ dół.  – w standardzie posiadają awaryjne otwieranie za pomocą korby lub łańcucha.

Bramy aluminiowe nieocieplane – posiadają profile jednościenne aluminiowe o wysokości 91 mm i grubości 1 mm zakończone aretkami z tworzywa sztucznego, uniemożliwiającymi rozsuwanie się profili. Wykonywane są w kolorze standardowym  aluminium z możliwością lakierowania pancerza prowadnic i listwy dolnej na kolory z palety RAL. Mogą być obsługiwane w zależności od potrzeb systemem sprężynowym lub napędem elektrycznym w systemie bocznym.

Bramy aluminiowe ocieplane – posiadają profile aluminiowe dwuścienne o wysokości 100mm i grubości 23 mm, wypełnione bezfreonowa pianką poliuretanową, zakończone aretkami z tworzywa sztucznego, które uniemożliwiają rozsuwanie się profili. Wykonywane są w kolorze standardowym aluminium z możliwością obustronnego malowania pancerza, prowadnic i listwy dolnej na kolory z palety RAL.

Bramy przemysłowe rolowane możemy wzbogacić dodatkami takimi jak np.: awaryjnym otwieraniem za pomocą łańcucha, zamkiem w dolnej listwie, sterowaniem w systemie radiowym, profilami wentylacyjnymi lub profilami przeszklonymi, co pozwala na zwiększenie funkcjonalności i bezpieczeństwa bram.

Zalety bram rolowanych:
•    Bramy rolowane otwierają się pionowo do góry pozostawiając wolne miejsce przed i za bramą. Bramy rolowane potrzebują do zamontowania mniej miejsca w przeciwieństwie do innych typów bram takich jak: bramy segmentowe, bramy przesuwne, ponieważ ich płat roluje się wokół wału w nadprożu.
•    Bramy rolowane można montować na zewnątrz elewacji. Wymagane jest tylko miejsce na wał i nawijany pancerz  bramy.
•    Możliwość łączenia paneli pełnych z profilami perforowanymi co efekcie daję duże walory estetyczne.
•    Realizacja nietypowych zleceń dzięki produkcji bram rolowanych na wymiar.
•    Możliwość zamówienia w kolorach z palety RAL.
•    Stabilna i bezawaryjna praca dzięki prostemu systemowi konstrukcji.
•    Spełniająca wymogi bezpieczeństwa.

Zabezpieczenia:
•    Hamulec bezpieczeństwa który który zatrzymuje bramę w chwili jej opadnięcia.
•    Zabezpieczenie gdy pęknie sprężyna bramy.
•    Zabezpieczenie przed nawinięciem lameli na wał.
•    Haki przeciwwiatrowe stosowane w bramach powyżej 5 m szerokości.
•    Dodatkowe zabezpieczenie optyczne w dolnej uszczelce zabezpiecza zgniecenie obiektu przy zamykaniu bramy.
•    Fotokomórki zabezpieczające, które montowane są w świetle wjazdu.
•    Mikrowyłącznik zamka przy pracy z napędem.
•    Sygnalizator świetlny informujący o położeniu bramy lub jej pracy.
•    Zamek ryglujący w dolnej listwie.
Bramy rolowane otwierane są ręcznie za pomocą systemu sprężynowego lub za pomocą napędów przemysłowych. Sterowanie wtedy odbywa się za pomocą przełącznika kluczykowego lub przycisków góra/stop/dół, albo dodatkowo za pomocą sterowania radiowego pilotami.

Bramy i Kraty Rolowane